VSG üvegek A ragasztott biztonsági üvegek kettő vagy több üvegréteg polivinilbrutál fóliával történő összeragasztása során jön létre. Maga a fólia - lehet a biztonsági igényeknek megfelelően - különböző vastagságú, illetve matt vagy színes. Az eljárás első lépcsőjeként a megtisztított üvegfelületre felterítik a fóliát majd hengerlés vagy vákuum segítségével létrehozzák az elsődleges kötést. Ezt követően az autoklávban, 15 bar nyomáson és 120 °C hőmérsékleten jön létre a végleges kötés a fólia és az üvegfelület között. A ragasztott biztonsági üvegek jellemzői:
A szilárdsági méretezésnél figyelembe kell venni, hogy egy ragasztatott biztonsági üveg statikailag gyengébb mint egy ugyanolyan vastagságú float üveg. Float üvegvastagság x1,4 kb kb. hasonló szilárdságú ragasztott üveg vastagsága ESG x1,7 kb hasonló szilárdságú ESG lapokból ragasztott üveg vastagsága. Felhasználási területek:
Átdobást gátló üvegszerkezetek (P1A - P5A) A bevizsgálás során egy 4,1kg súlyú, 10cm átmérőjű acélgolyót ejtenek többször, különböző magasságból az üvegfelületre. A próbadarab akkor felel meg, a kategória szerinti előírásoknak, ha egyetlen golyó sem hatol át az üvegszerkezeten. DIN EN 365
Áttörés / betörést gátló üvegszerkezetek (P6B - P8B) Az áttörés gátlást vizsgálata során egy gépileg megvezetett 2kg os fejszével mérnek csapásokat a 110*90 cm-es üvegfelületre, amíg ott egy 40*40mm nyílás keletkezik A fejszecsapások száma alapján kerül a vizsgálat üvegszerkezet a mellékelt táblázat szerint besorolásra. DIN EN 365
Átlövésvédelmi EN 1063 szerint A bevizsgálás során minden próbaüvegre háromszor tüzelnek. A lövedékek illetve ezek részei a szerkezeten nem hatolhatnak át. A fegyver jellegétől illetve a kalibertől függően a szabvány BR1-től BR7-ig hét kategóriát határoz meg. Az SG1 és SG2 kategória a vadászfegyverek besorolását szabályozzák.